Ewangelizacja w centrum Katowic: 9 listopada 2015

Pan Bóg potwierdza nasze głoszenie. Nie pozostawia nas samych. Rozeznajemy szczególnie ostatnio, że posyła nas do różnych swych owiec: tych biednych (nie tylko materialnie) czy poranionych. Odczytujemy też, że Jezus stawia przed nami ważne zadanie w Roku Miłosierdzia i prosi byśmy nie zapominali o modlitwie, właśnie przez Jego miłosierdzie a będziemy doświadczać niezwykłych rzeczy. Przed spotkaniem 9 listopada ewangelizowaliśmy w okolicach katowickiego dworca i na ul. Stawowej:

Krzysiu: Jezus tak mocno mnie dotknął. Otóż wyszedłem znowu z przyjaciółmi na ulice Katowic, rozmawialiśmy z paroma osobami. Cztery dziewczyny modliły się z nami, przyjęły Jezusa do swego życia. Modliliśmy się z chłopakiem,  w intencji jego chorego przyjaciela. To był niesamowity czas na ulicy. Uświadomiło mi to, że warto wychodzić w imię Pana. Jestem Ci wdzięczny za to co mi dajesz. Mogąc głosić w Twoje Imię i za to Ci chwała!

Dominik: Kiedy przechodziłem z parkingu na dworzec przez Galerię Katowicką, a czynię to przecież wiele razy, poczułem się dziwnie. Dawno nie doświadczyłem takiego przygnębienia. Wydawało mi się, że to jakiś matrix, że oglądam twarze ludzi, których szczęście bywa pozorne. Zacząłem się modlić, wiedziałem, że to powinienem zrobić. Doświadczenie ewangelizacji było niezwykłe: modlitwa z ewangelikiem, dwie grupy studentek, które przyjęły Jezusa i nad którymi się modliliśmy. Pamiętam ich twarze, wzruszenie jednej z nich, słowa o tym, że właśnie potrzebowały rozmowy o wątpliwościach, jakie miały. Miałem też silne przekonanie, że powinny się modlić dla nich o dobrych mężów. To był niezwykle owocny czas, Bóg naprawdę pokazywał do kogo podejść. Chwała Panu!

Marta: Bóg jest! Bez względu na moje słabości i zwątpienia. Z każdą rozmową, modlitwą na ulicy upewniam się, że Bóg jest obecny w życiu moich przyjaciół, w życiu ludzi, których spotykamy. Za każdym razem, gdy mówię świadectwo przypominam sobie, że był i jest również obecny w moim życiu. I że chce działać. Że chce kochać.

Posted by | View Post | View Group