Oazowiczu obudź się

 

OAZOWICZU OBUDŹ SIĘ, GŁOŚ EWANGELIĘ!

Od 17 listopada 2013 roku w szczególny sposób zapragnęliśmy obudzić zapał ewangelizacyjny w członkach Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji. Służyła temu akcja, którą potocznie określono mianem „Budzika” („Oazowiczu obudź się, głoś Ewangelię!”). Przyniosła ona jak wierzymy dobre owoce, czego znakiem była ożywiona działalność ewangelizacyjna w wielu Rejonach i podjęte przez nie działania, które niezwykle nas wszystkich umocniły. Wierzymy, że to przesłanie do budzenia jest ciągle aktualne. Skoro się obudziliśmy, nie powinniśmy się bać głosić Chrystusa. Nasze wspólne działanie więc nie ustaje…

 

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata zakończyliśmy (wraz z Rokiem Wiary) akcję: “Oazowiczu obudź się, głoś Ewangelię!”.
O pierwszych owocach ewangelizacji można przeczytać, m. in. na stronie “Gościa Niedzielnego”: http://katowice.gosc.pl/doc/1782631.Pobudka-dla-Rudy

Za nami dziękczynienie i podsumowanie ewangelizacji (28 listopada), Uwielbiajmy dobrego Boga za wszystkie inicjatywy, jakie podjęli członkowie Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji.

Informacje na temat tego co działo się w Rejonach, znajdują się na facebooku i na stronie akcji: http://www.katowice.oaza.pl/wp/budzik/przebieg-akcji-2/.

Jednocześnie informujemy, iż przenieśliśmy fanpage “Budzika” na fanpage Diakonii i tym samym; utworzyliśmy rodzaj platformy informacyjnej (połączonej z kalendarzem)  dotyczący działań ewangelizacyjnych w archidiecezji. Będzie można przesyłać nam wiadomości o mających się odbyć akcjach, tak aby inni Oazowicze również mogli się w nie włączać lub pomóc w ich organizacji. Zachęcamy do polubienia fanpage Diakonii Ewangelizacji!

Obudziliśmy się, ale to nie wystarczy. Potrzeba nam teraz odwagi do głoszenia, stąd akcja z kalendarzem, będzie przebiegać pod hasłem: “Oazowiczu nie bój się, głoś Ewangelię!“.

 

 

Oficjalna strona akcji: http://www.katowice.oaza.pl/wp/budzik (strona otworzy się w nowym oknie)

Abyśmy byli jedno…”

Lawina zawsze rozpoczyna się od ruchu nie wielkich głazów, lecz małych kamyczków. Obudźmy w sobie zapał głoszenia Chrystusa. Niech ewangelizacyjny budzik dotrze do naszych oazowych rejonów, a przez to do wspólnot i środowisk naszego wzrostu. Złączmy się w tym dziele!

Bądź kamyczkiem, który obudzi lawinę!

Do kogo adresujemy akcję?

  • Zapraszamy do udziału wszystkie Rejony Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji, prosząc, aby każdy z nich w wyznaczonym czasie podjął jakieś konkretne dzieło ewangelizacyjne, czyniąc to na miarę swoich możliwości
  • Przez Rejony do wszystkich członków Ruchu, zarówno młodzieży, dorosłych, jak i Domowego Kościoła

Cel ewangelizacji:

  • Chcemy zanieść Chrystusa wszystkim głodnym Ewangelii
  • Poczucie jedności uczniów, wspólnego dzieła ewangelizacji Ruchu naszej archidiecezji
  • Włączenie się w realizację planu Ad Christum Redemptorem 2